دندانپزشکی بدون درددندانپزشکی بدون درد یا دندانپزشک لیزری بسیاری از درمان‌های دندانپزشکی را تسهیل کرده است. با دندان پزشکی لیزری دندانپزشک کنترل بیشتری بر روند درمان داشته و می‌تواند با دقت بالاتری درمان را انجام دهد.

در روش‌های معمول دندانپزشکی به دلیل ارتعاش، حرارت و فشار، در هنگام استفاده از دریل دندانپزشکی درد ایجاد میشود. اما با لیزر می‌توان بدون ایجاد حرارت، ارتعاش یا فشار، بافت‌های نرم و سخت (دندان‌ها و لثه) را با دقت بالا برید. به همین علت بسیاری از درمان‌های دندانپزشکی که با لیزر انجام می‌شود، تقریباً بدون درد و اغلب بدون نیاز به بی‌حسی یا با بی‌حسی بسیار کم انجام می‌شوند. به همین دلیل به دندانپزشکی لیزری، دندانپزشکی بدون درد نیز گفته می‌شود.

در درمان‌های دندانپزشکی که از لیزر استفاده می‌شود، خونریزی کاهش یافته و تورم و درد پس از عمل تا حد قابل توجهی کاهش می یابد. در بیشتر اوقات در دندانپزشکی لیزری نیازی به مسکن نمی‌باشد.

فواید دندانپزشکی لیزری

– دقت بالا: با لیزر می‌توان با دقت بافت‌های پوسیده دندان را برداشته و تا حد ممکن ساختارهای سالم را حفظ نمود. همچنین بریدن بافت لثه و استخوان با دقت بالایی صورت می‌گیرد بنابراین آسیبی به نواحی سالم و پیرامون آنها نمی‌رسد.

– کاهش احتمال ضربه دیدن دندان: دریل دندانپزشکی با سرعت بالا کار میکند و ممکن است باعث ترک‌های مویی یا شکستگی در دندان‌ها شود که در نهایت منجر به مشکلات دندانی در آینده می‌شود. لیزر این مشکل را برطرف نموده است و احتمال آسیب به دندان‌ را به حداقل می‌رساند.

– تورم و خونریزی کمتر: به علت برش‌های محافظه‌ کارانه با لیزر، خونریزی و تورم به حداقل می‌رسد.

– مراجعات کمتر به مطب دندانپزشکی: از آنجایی که در لیزر درمانی اغلب نیازی به تزریق بی‌حسی نیست، در وقت صرفه‌ جویی شده و می‌توان تمامی کارهای لازم را ظرف یک جلسه انجام داد.

– عدم نیاز به بخیه: در درمان‌هایی که در آنها از لیزر بافت نرم استفاده می‌شود، اغلب نیازی به بخیه ندارند.

– کاهش احتمال عفونت: به علت انرژی بسیار زیاد پرتوی لیزر، ناحیه تحت درمان استریل می‌شود و احتمال عفونت باکتریایی به حداقل می‌رسد.

– التیام سریع‌تر زخم: در لیزر درمانی زخم سریع‌تر التیام یافته و بافتها زودتر بازسازی می‌شوند.


تاریخ: 1398/11/14 09:40 ب.ظ | دفعات بازدید: 1212


نظرات